Pasirinkite egzistuojantį internetinį turinį arba pridėkite internetinį turinį rodymui šiame portlete.
  • 110-osios Tado Lomsargio gimimo metinės

   110-osios Tado Lomsargio gimimo metinės

   Tadas Lomsargis gimė 1905 m. rugpjūčio 14 d. Varniškiuose, Švėkšnos valsč. Tauragės aps. ūkininko šeimoje. Trejus metus mokėsi Kauno meno mokykloje, vėliau mokėsi Čekoslovakijos Respublikos Valstybinėje grafikos mokykloje Prahoje, knygrišybos specialybės.
   Tadas Lomsargis Valstybinėje grafikos mokykloje Prahoje buvo įvertintas kaip labai stropus ir darbštus jaunuolis, nes per keturis mokslo metus pasiekė puikių rezultatų, įgijo visapusišką knygų įrišimo supratimą. Nuolatos dalyvaudavo mokyklos ruošiamuose konkursuose. Už kompozicijas ir sąmoningą techniškojo darbo išpildymą gaudavo premijas ir pagyrimus. Jo palikimas – meniškai įrištos knygos: W.H.Hudson „Purpurinė žemė“, 1936 m. Praha (Čekoslovakija), Petras Cvirka „Žemė maitintoja“, Jaroslav Vozka „Litva“, Kristijonas Donelaitis „Metai“, Kaunas, Kristmann Gudmundsson „Kamil Bednar“, „XXVII knygos mėgėjų metraštis“.
   1938 m. baigęs mokslus grįžo gyventi ir dirbti į Kauną. Dalyvavo IV Rudens Dailės parodoje Kaune ir Pasaulinėje New Yorko (JAV) parodoje. Palaikė ryšius su čekų, lietuvių antifašistais. 1942 m. rugsėjo 26 d. nacių suimtas ir nužudytas Kauno IX forte.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 4
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.