Pasirinkite egzistuojantį internetinį turinį arba pridėkite internetinį turinį rodymui šiame portlete.
  • Aldona Traškinienė „Iš senelių albumo...“

   Aldona Traškinienė „Iš senelių albumo...“

   Aldona Kašelionytė-Traškinienė gimė 1963 m. Alytuje tremtinių šeimoje. Baigusi Miroslavo (Alytaus r.) vidurinę mokyklą, 1983 m. įstojo į Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Atgimimo metais, kada viešai ir atvirai imta kalbėti apie Lietuvos gyventojų tremtį, A. Traškinienė susidomėjo savo šeimos istorija: jos tėvas Bronius Kašelionis, seneliai Kašelioniai ir prosenelė Ona Budrevičiūtė-Kašelionienė 1946 m. buvo ištremti į Sverdlovsko sritį, Novaja Lialia miestą.
   A. Traškinienė yra parašiusi ir išleidusi prisiminimus „...Iš senelių albumo...", sukūrusi tapybos darbų tremties tema. Dailininkė dirba Šiaulių „Sandoros" pagrindinėje mokykloje dailės ir technologijų mokytoja, rašo straipsnius į įvairius leidinius apie jaunimą, religijos, meno istorijos, kraštotyros, tremties temomis, tapo, piešia šaržus, kuria grafikos darbus, iliustruoja knygas.
   A. Traškinienės darbai buvo eksponuoti Šiaulių kultūros centre, Kauno IX forto muziejuje, Raseinių rajono Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinėje mokykloje, Šiluvos Piligrimų informacijos centre, Varnių Žemaičių vyskupystės muziejuje, Tytuvėnų Piligrimų centre, Alytuje, Šiaulių „Sandoros" mokykloje.
   Autorė apie save sako: „Nuo pat vaikystės svajoju padaryti daugiau negu galiu. Tarsi pranokti pati save. Siekiu to visą laiką, daužau galvą į tikrų ir tariamų rūpesčių sieną, į nenuoseklumo tvorą, nuolat paskęsdama savo abejonių rūke... Matyt, tai tremtinių šeimos neišsipildžiusių lūkesčių ir svajonių tąsa manyje. Tai tarsi kažkoks nematomas tinklas, kuriame blaškausi, muistausi ir vis trokštu pagauti savo žydrąją svajonių paukštę, kad galbūt išlikčiau kituose..."
   Aldonos Traškinienės darbuose švelniai ir jautriai perteikiamas Lietuvos istorijos tragizmas ir žiaurumas. Subtiliai išreiškiamos žmonių kančios ir išgyvenimai, sutraiškyti žmonių gyvenimai. Darbų tematika aktuali ir svarbi visai visuomenei, leidžia pajusti to meto žiaurumus ir skausmą.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.