Pasirinkite egzistuojantį internetinį turinį arba pridėkite internetinį turinį rodymui šiame portlete.
  • Esther Lurie tapybos ir grafikos darbai

   Esther Lurie tapybos ir grafikos darbai

   Esther Lurie gimė 1913 m. Liepojoje. Piešimo susidomėjo dar vaikystėje. Mokdėsi pas žymiausius to meto dailės mokytojus Rygoje. Baigusi Rygos gimnaziją išvyko pas brolį į Briuselį (Belgija), kur studijavo teatro dizainą Dailės ir Menų akademijoje. 1934 m. emigravo į Izraelį. Rengė savo darbų parodas Palestinoje. 1938 m. pabaigoje E.Lurie atvyko tęsti studijų į Antverpeną, Belgija. 1939 m. atvyko į Kauną pas seserį. Čia susipažino su daugeliu menininkų, rengė savo darbų parodas. 1941 m. pateko į Kauno getą. Nuo pat pirmųjų dienų praleistų Kauno gete A.Lurie piešė eskizus. Iki 1943 m. - iki geto likvidavimo - E. Lurie dirbo grafikos dirbtuvėse. Ji buvo pasamdyta sukurti žymių vokiečių portretus ir žinomų šedevrų reprodukcijas. Be vokiečių užsakytų darbų E.Lurie sukūrė daugiau nei 200 slaptų piešinių. 1943 m. spalio 26 d., deportacijų į Estiją dieną, ji surinko savo piešinius ir užkasė juos keramikiniuose ąsočiuose (stiklainiuose). Avraham Toris, veikdamas Tarybos vardu, paslėpė kai kuriuos jos piešinius ir piešinių fotografijas savo požeminėse dėžėse. Vėliau Esther Lurie buvo išvežta į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Ji ir toliau piešė piešinius, ant mažų popieriaus skiautelių. Tie eskizai buvo vieninteliai originalūs vaizdai, kurie išliko pas ją.
   1945 m. sausį E. Lurie buvo išlaisvinta. Po kurio laiko praleisto Italijoje, ji sugrįžo į Izraelį. Kelios dešimtys jos originalių piešinių ir akvarelių išgyveno karą. Didžiają dalį kitų savo darbų E. Lurie atkūrė, naudoda savo piešinių fotografijas, kurios išliko dėka Avraham Tory. Mirė Esther Lurie 1998 m. Tel Avive.
   Esther Lurie grafikos, tapybos darbai eksponuojami Yad Vashem muziejuje, Izraelyje. 2016 m. Žydų kultūros ir informacijos centre minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną buvo atidaryta Ofortų ir atvirukų rinkinio "Gyvoji liudytoja. Esther Lurie" paroda Vilniuje.
   Šioje parodoje eksponuojami Esther Lurie tapybos ir grafikos darbai, kuriuose pavaizduotas Kauno geto gyvenimas, žmonės gyvenę jame, geto kasdienybė ir buitis. Darbuose atsispindi laisvės troškimas, ir neišnykstantis laisvės troškimas.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 3
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.