Pasirinkite egzistuojantį internetinį turinį arba pridėkite internetinį turinį rodymui šiame portlete.
  • Pagarbos atidavimas Norilske žuvusiems aukšto rango karininkams

   Pagarbos atidavimas Norilske žuvusiems aukšto rango karininkams

   1941-1947 metais prie Lamos ežero (Krasnojarsko kraštas) buvo įsteigtas specialus atskiras lagerio skyrius, kuriame griežtos izoliacijos sąlygomis buvo laikomi aukščiausieji Baltijos valstybių artilerijos karininkai – 42 žmonės (14 karininkų iš Lietuvos, 13 – iš Latvijos, 15 – iš Estijos).
   1990 m. vasarą buvo suorganizuota bendra trijų Baltijos šalių ekspediciją į Norilską, kurią sudarė 23 žmonės. Ekspedicijos vadovas buvo lietuvis Romas Svidinskas. Ekspedicijos dalyviai sutvarkė kapinaites, kuriose buvo palaidoti žuvę karininkai ir pastatė tribriaunę iš bazalto nuolaužų piramidę, jos viršnėje buvo iškeltas varinis kryžius, ant briaunų pritvirtintos atminimo plokštės su žuvusiųjų pavardėmis ir nedideliais Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių herbais. Toje vietoje, kur stovėjo karininkų iš Baltijos valstybių barakas, buvo pastatytas tradicinis lietuviškas aštuonių metrų aukščio medinis kryžius su lentele, kurioje buvo išvardinti visi 42 aukšto rango karininkai žuvę prie Lamos ežero.
   Kauno IX forto muziejaus Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyrius kviečia susipažinti su ekpedicijos dalyviais, jų sunkiu darbu, pasiaukojimu ir nesavanaudišku noru pagerbti tuos žmones, kurie taip neteisingai ir brutaliai buvo sunaikinti. Artėjant Naujiems metams prisiminkime juos ir mes ir pasistenkime išmokti skaudžias pamokas, kad tokie skaudūs įvykiai daugiau nepasikartotų.

Parodos objektai

   
 • Rodomi įrašai nuo 1 iki 12
 • Įrašų skaičius puslapyje:
 • Puslapis: iš: 4
Vidutinis (0 Balsai)
Vidutinis įvertinimas yra 0.0 iš 5.
Dar nėra komentarų. Būti pirmam.