Naujienos      Naujienų archyvas >>
« Atgal

Virtuali paroda Rimantas Dichavičius „Mano laikas“

Rimantas Dichavičius gimė 1937 m. vasario 27 d. Grimzelių k., Kelmės raj. 1945–1950 m. tremtis prie Uralo. Grįžęs 1950 m. į Lietuvą mokėsi vidurinėje mokykloje Šiauliuose, vėliau Stepo Žuko Kauno taikomosios dailės mokykloje (1952–1957), kur jam dėstė Liudas Truikys. 1957–1963 m. tęsė studijas Vilniaus dailės instituto grafikos katedroje. 1962–1963 m. dėstė M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje grafikos specialybes, vėliau dirbo meniniu redaktoriumi žurnale „Moksleivis" (1963–1969), „Minties" (1969–1978) ir kitose leidyklose. Iliustravo daugiau negu 30 knygų ir apipavidalino daugiau negu 200 įvairių leidinių.

R. Dichavičius išgarsėjo savo kultiniu ir jo vizitine kortele tapusiu albumu „Žiedai tarp žiedų" (1990 m.), kurio išėjo net keturi leidimai. Surengė daugiau negu 50 personalinių ir daugiau negu 300 grupinių parodų Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Rusijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Vienoje iš parodų Maskvoje per dieną apsilankydavo daugiau negu 10 000 žmonių. Jo kūrinių esama Lietuvos ir užsienio muziejuose bei privačiose kolekcijose. R. Dichavičius yra Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų ir AFIAP Tarptautinės fotomenininkų sąjungos narys.

Apdovanojimai: E. Laucevičiaus knygos „Knygų įrišimai Lietuvoje XV–XVIII a." meninis apipavidalinimas apdovanotas Italijoje aukso medaliu (1975 m.), Lietuvos valstybinė premija (2004), Estijos Baltosios žvaigždės ordinas (2004) ir daugiau negu 20 premijų įvairiose Lietuvos ir užsienio parodose.

Rimantas Dichavičius – unikalios gyvenimiškos patirties, pokario tremties ir potremtinės kartos atstovas. Jau daugiau nei keturis dešimtmečius reiškiasi grafikos, tapybos, fototapybos, fotografijos, knygų dizaino ir kitose srityse. Po ilgų ieškojimo metų sukūrė savitą kūrybos stilių, iškirto savo nišą mūsų meno pasaulyje ir tapo visuotinai pripažintu lietuvių dailės ir meninės fotografijos klasiku.

Kauno IX forto muziejaus, Rinkinių apskaitos ir saugojimo skyrius kviečia susipažinti su šio garsaus menininko grafikos darbais kurtais sovietmečiu. Parodą sudaro 1986 metais kurtas grafikos darbų ciklas „Mano laikas" ir triptikas „Liaudies dainų motyvais", visi šie darbai atlikti šilkografijos technika. Šie darbai padeda atskleisti visai kitokią menininko pusę, ir tik dar kartą įrodo jo, kaip įvairių sričių menininko, gabumus. Todėl linkime gerų emocijų ir atradimo džiaugsmo lankant šią parodą.

Žiūrėti parodą.


Ar jums patinka naujoji LIMIS svetainė?
% Balsai
0% 0 a. Labai patinka
0% 0 b. Patinka
0% 0 c. Patenkinama
0% 0 d. Neturiu nuomonės
1 00% 1
e. Nepatinka

Iš viso balsų: 1