Memorialo, skirto Baltijos šalių aukšto rango karininkams, žuvusiems Norilsko lageriuose, statybos talkininkės

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kauno IX forto muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas fotografija 
Sritys istorija
Pirminės apskaitos numeris KDFM KDFM-GEK 20634
Inventorinis numeris KDFM F 11424
Matmenys plotis – 11,8 cm
aukštis – 18 cm
Medžiagos fotografinis popierius 
Autentiškumas originalas 
Autorius (-iai)
Romualdas Svidinskas
Sukūrimo data 1990 m.
Sukūrimo vieta Norilskas, Rusija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Fotografija. Memorialo statybos talkininkės. Memorialas skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukšto rango karininkams žuvusiems Norilsko lageriuose atminti, 1990 m. rugpjūtis.

1941–1947 m. prie Lamos ežero (Krasnojarsko kraštas, 20 km. į rytus nuo Norilsko) buvo įsteigtas specialus atskiras lagerio skyrius, kuriame griežtos izoliacijos sąlygomis buvo laikomi aukščiausieji Baltijos valstybių artilerijos karininkai – 42 žmonės  (14 karininkų iš Lietuvos, 13 iš Latvijos, 15 iš Estijos). 1990 m. vasarą buvo organizuota bendra trijų trijų Baltijos šalių, 23 žmonių, ekspedicija į Norilską. Ekspedicijos vadovu buvo Romas Svidinskas. Ekspedicijos dalyviai sutvarkė kapinaites, kuriose palaidoti žuvę karininkai, ir pastatė tribriaunę, iš bazalto nuolaužų piramidę, jos viršūnėje – varinį kryžių, ant briaunų pritvirtino atminimo plokštes su žuvusiųjų pavardėmis ir nedideliais Latvijos, Lietuvos ir Estijos herbais (projekto autorius Romas Svidinskas). Toje vietoje, kur stovėjo Baltijos karininkai barakų, pastatytas tradicinis lietuviškas aštuonių metrų aukščio medinis kryžius su lentele, kurioje yra užrašai rusų ir anglų kalbomis. 

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Memorialo, skirto Baltijos šalių aukšto rango karininkams, žuvusiems Norilsko lageriuose, statybos talkininkės daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Goda Kazlauskaitė