Ženevos tarptautinio komiteto pažyma, kurioje pažymima, kad Chaimas Gurvičius buvo kalinamas Dachau koncentracijos stovykloje.

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kauno IX forto muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas pažyma
Sritys istorija
Pirminės apskaitos numeris KDFM KDFM-GEK 14869
Inventorinis numeris KDFM S 6591
Matmenys plotis – 19 cm
aukštis – 28,5 cm
Medžiagos popierius 
Autentiškumas originalas 
Sukūrimo data 1993 m.
Sukūrimo vieta Ženeva, Šveicarija

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Pažyma išduota Ženevos (Šveicarija) tarptautinio komiteto, kurioje pažymima, kad Chaimas Gurvičius buvo kalinamas Dachau koncentracijos stovykloje. Iš lagerio išlaisvino amerikiečių armija 1944 m.birželio 15 d. Chaimas Gurvičius buvęs Kauno geto ir Dachau koncentracijos stovyklos kalinys. Grįžęs iš koncentracijos stovyklos išvyko gyventi į Izraelį.

Kauno getas-nacistinės Vokietijos sukurtas getas, kuriame buvo apgyvendinti žydų tautybės žmonės. Vienu metu gete gyveno apie 30 tūkstančių žmonių. Dauguma iš jų buvo nužudyti Kauno IX forte, arba deportuoti į koncentracijos stovyklas. Apie 500 žydų pabėgo iš geto ir prisijungė prie partizanų kovojusių prieš nacius. 1944 m. gestapo įsakymu getas buvo padegtas. Per geto likvidaciją žuvo apie 2 tūkstančiai žmonių.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Ženevos tarptautinio komiteto pažyma, kurioje pažymima, kad Chaimas Gurvičius buvo kalinamas Dachau koncentracijos stovykloje. daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Ona Adomaitienė