Grafikos triptikas „Liaudies dainų motyvais“

Rezervuoti vizito laiką
Užsakyti geros kokybės skaitmeninį vaizdą
Muziejus Kauno IX forto muziejus
Fondas pagrindinis
Eksponato tipas piešinys 
Sritys dailė
Pirminės apskaitos numeris KDFM KDFM-GEK 6138-3
Inventorinis numeris KDFM DE 1157
Matmenys plotis – 16,5 cm
aukštis – 30 cm
Medžiagos popierius 
Atlikimo, pagaminimo technika šilkografija 
Autentiškumas originalas 
Gamintojas (-jai)
Rimantas Vladislavas Dichavičius
Pagaminimo data 1979 m.
Pagaminimo vieta Lietuva
Pagaminimo stilius ir periodas naujausieji laikai 
Daugiau informacijos

Aprašymas

Eksponato aprašymas

Grafikos triptikas „Liaudies dainų motyvais“. Atliktas šilkografijos technika. Autorius Rimantas Dichavičius.

Rimantas Dichavičius gimė 1937 m. vasario 27 d. Grimzelių k., Kelmės raj. 1945–1950 m.  tremtis prie Uralo. Grįžęs 1950 m. į Lietuvą mokėsi vidurinėje mokykloje Šiauliuose, vėliau  Stepo Žuko Kauno taikomosios dailės mokykloje (1952–1957), kur jam dėstė Liudas Truikys. 1957–1963 m. tęsė studijas Vilniaus dailės instituto grafikos katedroje. 1962–1963 m. dėstė M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje grafikos specialybes, vėliau dirbo meniniu redaktoriumi žurnale „Moksleivis“ (1963–1969), „Minties“ (1969–1978) ir
kitose leidyklose. Iliustravo daugiau negu 30 knygų ir apipavidalino daugiau negu 200 įvairių leidinių.
R. Dichavičius išgarsėjo savo kultiniu ir jo vizitine kortele tapusiu albumu „Žiedai tarp žiedų“ (1990 m.), kurio išėjo net keturi leidimai. Surengė daugiau negu 50 personalinių ir daugiau negu 300 grupinių parodų Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, JAV, Rusijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Vienoje iš parodų Maskvoje per dieną apsilankydavo daugiau negu 10 000 žmonių. Jo kūrinių esama Lietuvos ir užsienio muziejuose bei privačiose kolekcijose. R. Dichavičius yra Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos fotomenininkų ir AFIAP  Tarptautinės fotomenininkų sąjungos  narys.
Apdovanojimai: E. Laucevičiaus knygos „Knygų įrišimai Lietuvoje XV–XVIII a.“ meninis apipavidalinimas apdovanotas Italijoje aukso medaliu (1975 m.), Lietuvos valstybinė premija (2004), Estijos Baltosios žvaigždės ordinas (2004) ir daugiau negu 20 premijų įvairiose Lietuvos ir užsienio parodose.
Šilkografija – vienas seniausių žinomų trafaretinės spaudos būdų, pradėtas naudoti Kinijoje ir siejamas su šilko atsiradimu. 1907 m. Anglijoje šią technologiją patobulino ir užpatentavo Samuelis Simonas. Šiuo metu tai ko gero vienas iš universaliausių spaudos būdų leidžiantis spausdinti ant pačių įvairiausių formų, storių ir dydžių medžiagų.

Kiti pavadinimai

Pagrindinis pavadinimas

Pavadinimas Kalba Tipas Data  
Grafikos triptikas „Liaudies dainų motyvais“ daugiau informacijos...

Informacija apie aprašą

Duomenis pateikė Goda Kazlauskaitė